Wizyta w Biurze Wystaw Artystycznych

2 października dzieci z Oddziału V „Sowy” wybrały się na wystawę Bartosza Kokosińskiego pt. ”Kontury” do BWA w Ostrowieckim Browarze Kultury, która stanowi wnikliwą analizę współczesnego życia, ukazując napięcia między minimalizmem a nadmiarem, ciszą a hałasem, samotnością a przesyceniem. Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób Artysta łączy minimalizm z nadmiarem. Każda z wyeksponowanych prac była pewnego rodzaju zaproszeniem dzieci do głębszej refleksji nad naszym miejscem we współczesnym świecie. „Sówki” odwiedziły dwie sale: pierwsza – Ogniskowanie. Artysta wykorzystując proste i naturalne materiały stworzył spokojną atmosferę. Druga sala – Hipertrofia wprowadziła dzieci w świat nadmiaru. Na koniec odbyły się zajęcia sensoryczne inspirowane dziełami sztuki znajdującymi się w obu salach. Dzieci podzielone na trzy zespoły tworzyły własne obrazy wykorzystując klocki lego, tekturowe słomki, piankowe kwiaty i kolorowe pompony. Przedszkolaki podczas zadania wykazały się dużą pomysłowością i pracowitością.