Święto Drzewa

W dniu 10 października zgodnie z tradycją nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Drzewa🌳🌳🌳, który stał się okazją do edukacji ekologicznej oraz wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu. Najmłodsze dzieci pod opieką swoich nauczycielek udały się na spacer po okolicznych alejkach, aby podziwiać piękne drzewa w ich jesiennych barwach a także mogły dotknąć struktury drzewa. Po powrocie do przedszkola, kreatywność najmłodszych mogła się w pełni rozwinąć. Dzieci z radością przystąpiły do tworzenia prac plastycznych inspirowanych drzewami. Wykorzystując różnorodne materiały, malowały, wycinały i kleiły, tworząc kolorowe dzieła sztuki, które odzwierciedlały piękno natury. Obejrzały również film edukacyjny „Spacer po lesie”. Ale to nie koniec atrakcji! W ramach obchodów, dzieci brały również udział w zabawach animacyjnych na dywanie. Uczyły się podstaw kodowania w formie gier i układania puzzli, co rozwijało ich zdolności logicznego myślenia i współpracy. Z radością uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, które wprowadzały elementy ruchu i integracji w grupie. Oddziały III i V w tym wyjątkowym dniu udały się do ogrodu przedszkolnego na wspólne czytanie pod ulubionym klonem. Najstarsze dzieci wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego🌳🌲🍁 na spotkanie z przedstawicielkami Referatu Ekologii Urzędu Miasta. Panie oprowadziły starszaki szlakiem pomników przyrody przekazując ciekawe informacje na temat drzew występujących w naszym parku. Podczas wycieczki dzieci mogły obserwować różnorodność drzew, ich kształty, kolory liści oraz zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie w tym magicznym okresie roku. Każde dziecko z ciekawością zadawało pytania i dzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat drzew, ich znaczenia dla środowiska oraz roli, jaką odgrywają w życiu ludzi i zwierząt. Na koniec z darów jesieni kasztanów, żołędzi stworzyły piękne mandale🍁🍂. Obchody Światowego Dnia Drzewa w naszym przedszkolu nie tylko wniosły wiele radości, ale także uświadomiły dzieciom, jak ważna jest ochrona środowiska. Mamy nadzieję, że te doświadczenia zaszczepią w nich miłość do natury oraz chęć dbania o nasze drzewa i otaczający nas świat.