Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

,,A ja rosnę- kim będę kiedy dorosnę’’

Dzieci z oddz. VI i VII w ramach zajęć ,,A ja rosnę- kim będę kiedy dorosnę’’, poznawały zawody swoich rodziców. Pani Iza – fryzjerka, przyniosła do przedszkola całą torbę ,,swoich skarbów’’, a przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obserwowały, jakie przedmioty ma mam Lenki. Pani Iza dokładnie omówiła wszystkie rzeczy przyniesione ze sobą, przy okazji zachęcała dzieci do zgadywania do czego dany przedmiot służy. Na wystawce fryzjerskiej pojawiły się, lokówka, suszarka, prostownica, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosów, wałki, grzebienie, szczotki, lakiery, pianki do włosów. Największą atrakcją były główki z peruką na których dzieci mogły samodzielnie zrobi różne fryzury m.in. kokardę ,,Myszki Miki’’. Na wszystkie pytania Pani Iza udzieliła naszym przedszkolakom wyczerpujących odpowiedzi. Dzieci bardzo chętnie słuchały i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy.

Skip to content