Bezpieczne wakacje

Jednym z zadań przedszkola jest tworzenie sytuacji sprzyjających rozwojowi nawyków i  zachowań prowadzących do dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego też w naszym przedszkolu odbywają się cykliczne spotkania  z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Miejskiej  w Ostrowcu Świętokrzyskim.Ostatnio takie spotkanie odbyło się 19.06.2018r. Nasze przedszkole gościło przedstawicieli Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. W czasie spotkania strażnik zapoznał dzieci z zasadami bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas wakacji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pana strażnika oraz oglądały przygotowaną przez niego prezentację multimedialną na temat bezpiecznych zabaw nad wodą, w górach, w lesie, czy w domu. Chętnie odpowiadały na pytania, jak również zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Utrwaliły numery telefonów alarmowych. Spotkanie urozmaiciły dzieci 5-letnie z grupy „PSZCZÓŁKI”, prezentując wiersz Wiery Badalskiej pt. „Wakacyjne rady” oraz piosenkę „Jedziemy na wakacje”.Za wspólne spotkanie i przekazaną wiedzę dzieci serdecznie podziękowały strażnikom , wręczając własnoręcznie wykonane upominki.