Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Bezpiecznie w sieci

Dzieci z grupy Wiewiórki i Pszczółki w ramach akcji „Bezpiecznie w sieci” dowiedziały się, co to jest Internet, poznały zarówno pozytywne jego strony, jak
i niebezpieczeństwa czyhające w sieci. Z pomocą materiałów multimedialnych, zamieszczonych na stronie www.necio.pl obejrzały bajkę o robocie Necio, wysłuchały piosenki “Fajnie w Internecie” oraz pokolorowały nowopoznanego “kolegę – robota”. Starszaki poprzez zabawę, bajkę i piosenkę w łatwy sposób przyswoiły wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z internetu.
Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy, że coraz młodsze dzieci korzystają z takich dobrodziejstw cywilizacji, jak Internet. Dziś już nikogo nie zdziwi widok przedszkolaka z tabletem w ręku. Musimy być jednak bardzo ostrożni, bo zagrożeń w sieci jest wiele. Rodzice powinni być wyczuleni na pewne sprawy, ponieważ w tym zakresie bardzo ważna jest profilaktyka.
A OTO 10 PORAD DLA RODZICÓW
DOTYCZĄCYCH BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU
PRZEZ DZIECI
1. Bądź pierwsza osobą, która zapozna dziecko z internetem.
2. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby.
3. Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w internecie.
4. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach czyhających w internecie i sposobach ich unikania.
5. Uświadom dziecko, że nie wszystkie treści znalezione w internecie są wiarygodne.
6. Zapoznaj dziecko z netykietą, czyli zasadami dobrego zachowania w internecie.
7. Pamiętaj, że pozytywne strony internetu przeważają nad jego negatywnymi stronami.
8. Wprowadź dziecko w świat urządzeń mobilnych.
9. Wspólnie z dzieckiem ustal zasady korzystania z tych urządzeń.
10. Pamiętaj o umiarze!
152577096_483762135953002_1686011526975142770_n
Skip to content