Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzieci z „Dziewiętnastki” przygotowują się do Świąt Wielkanocnych

„Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem. Śmieją się z każdej strony owsa wstążeczki zielone. Przy obrusie biała falbanka i tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach.”
W przedszkolu przed Wielkanocą trwało „świąteczne zamieszanie”. Święta te mają bogatą tradycję. W Polsce bardzo pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele. Przedszkolaki z „Brzechwy” także zapoznały się z tradycjami Świąt Wielkanocnych oraz wzięły udział w konkursie rodzinnym „Eko – ozdoba Wielkanocna”
W każdej grupie wiekowej pod okiem nauczycielek dzieci  siały owies, ozdabiały pisanki i malowały zajączki wielkanocne. Następnie wykonały piękne stroiki, które ozdobią stoły w ich domach podczas świąt. W salach powstały kąciki wielkanocne.
Przedszkolaki uczestniczyły w licznych doświadczeniach z jajkiem tj. rozpoznawanie ugotowanego i surowego jajka, sprawdzanie czy jajko pływa lub tonie i jak wygląda w środku. Odbyły się również zabawy tematycznie związane
z Wielkanocą. Było to turlanie pisanki, trafianie jajkami do celu i kodowanie na dywanie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy konstrukcyjne i układanie pisanek z klocków. W tym czasie dzieci również przygotowywały się do wielkanocnych prezentacji artystycznych. Z sal dobiegały dźwięki recytowanych przez dzieci wierszy, dało się również słyszeć piękne, świąteczne piosenki.
Przygotowanie do świąt to bardzo piękny ale i pracowity czas dla naszych przedszkolaków. Wszystko już gotowe i teraz pozostało tylko z niecierpliwością czekać na nadejście Świąt Wielkanocnych.

Skip to content