Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„Dzień Babci i Dziadka to nie lada gratka”

Dni 23, 24, 25 i 26 stycznia w naszym przedszkolu upłynęły pod hasłem „Dzień Babci i Dziadka to nie lada gratka”. Są to święta, które dają wiele ciepła, radości i miłości, a wnukowie mogą okazać dziadkom swój szacunek.
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.
Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób!
Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk, taniec – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.
Najmłodsze dzieci z oddziału I i II zaprosiły dziadków do swoich sal przedszkolnych. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki: „Kocha babcię i dziadziusia każdy wnuczek, każda wnuczka”, „Kiedy babcia była mała”, „To dla ciebie babciu, to dla ciebie dziadku”, „Nasi kochani babcia i dziadek” oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.
Dzieci 4, 5 i 6 – letnie w pięknej scenerii w Osiedlowym Domu Kultury „Malwa” zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki z oddziału III i IV zaprezentowały piękne zimowe układy taneczne oraz piosenki „Święto babci i dziadka” i „Babciu, babciu miła”. Mogliśmy także zobaczyć i podziwiać umiejętności wokalne i taneczne dzieci z oddziału V w piosence „Pytania do babci i dziadka” oraz Tańcu morskim. Całą uroczystość dopełniały piękne wiersze i życzenia dla Babć i Dziadków.
Program artystyczny oddziału VI, VII i VIII przepełniony był śpiewem, tańcem, muzyką, ale też pięknymi wierszami i życzeniami przygotowanymi specjalnie na to spotkanie. Dzieci z oddziału VI zaprezentowały piosenkę „Nasi kochani babcia i dziadek” oraz Taniec Śnieżynek. Przedszkolaki z oddziału VII przygotowały na tę okazję piękny Taniec z szarfami i piosenkę „Miła babciu, miły dziadku”. Program artystyczny na przedszkolnej scenie zakończyły najstarsze przedszkolaki z oddziału VIII. Swoim Dziadkom za bezwarunkową miłość podziękowały piękną choreografią taneczną oraz piosnką „Kiedy babcia była mała”.
To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dzieci dały wyraz tego, jak ważni są dla nich Dziadkowie.

Koordynatorami uroczystości były panie Magdalena Kawiak i Agnieszka Krawczyk.

Skip to content