Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Dziecka

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat… ”
I tak też było w oczach i na twarzach przedszkolaków nasz ej “Dziewiętnastki”, świętujących Dzień Dziecka. Z tej okazji do naszego przedszkola zawitał teatr… „małych i dużych aktorów” oraz czytanie bajek znanych autorów literatury dziecięcej, jak Brzechwy, Braci Grimm, Tuwima. Na początku wystąpili “Mali Artyści z Brzechwy”, prezentując przedstawienie “Żuk” J. Brzechwy i piosenkę “Wiara w siebie” Małej Orkiestry Dni Naszych. Następnie pani Krystyna Borys, wiceprezes Teatru Żywego Słowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku przybliżyła dzieciom baśń Braci Grimm „Czterej muzykanci z Bremy”. Po czym rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu aktorów UTW. To była prawdziwa “duchowa uczta”, promująca zalety czytania i kontakt z książką oraz “żywym słowem”. Dalej każda grupa świętowała Dzień Dziecka w plenerze, na placu zabaw, czy też w salach przedszkolnych… . Natomiast panie kucharki przygotowały dla wszystkich dzieci pyszne lody z bitą śmietaną. W tle słychać było dziecięce piosenki m. in. Majki Jeżowskiej, Akademii Pana Kleksa. Na koniec Małym i Dużym Artystom podziękowała dyrektor naszego przedszkola Aneta Stachurska, a wszystkim dzieciom złożyła życzenia nieustającego uśmiechu i radości dziecięcej. Koordynatorem spotkania były nauczycielki: Agnieszka Gurska i Agnieszka Sałkowska.

Skip to content