Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Jabłka

28 września w naszym przedszkolu dzieci świętowały Dzień Jabłka. Obchody rozpoczęły się od rozmów na temat wyglądu jabłuszka, kolorów, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci dowiedziały się skąd się biorą jabłka i co z nich możemy zrobić. Zrozumiały, że bardzo ważne jest to, żeby jeść ten owoc codziennie. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Wszystkie zabawy dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i tor przeszkód, a także układanie puzzli i zgadywanki owocowe. Dzieci miały wykonały również pracę plastyczną „Jabłuszko” różnymi technikami. Ponadto przedszkolaki z okazji tego święta smakowały jabłuszka oraz wspólnie ze swoimi paniami przygotowały pyszny sok jabłkowy. Wszystkim bardzo smakowało!

Skip to content