Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień książki w PP 19

Poniedziałek w oddziałach IV,VI,VIII upłynął pod znakiem Dnia Książki. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się co to jest za święto, kto je promuje i dlaczego jest takie ważne. Poznały rodzaje książek i ich zalety. Zaznajomiły się z zasadami Kodeksu Małego Czytelnika. Poznały etapy powstawania książki, a także zawód pisarza i bibliotekarza. Starsze dzieci miały okazję przeczytać fragment książeczki swoim kolegom i koleżankom.  Jak na prawdziwych strażników książek przystało dzieci zadbały o książki z przedszkolnych kącików czytelniczych. Każde dziecko po dzisiejszych zajęciach wie, że trzeba szanować książki, nie wolno ich niszczyć i brudzić.
Ale to nie koniec…. Dzieci wzięły udział również w zabawie dydaktycznej: Czy to prawda, czy nie?, zabawie ruchowej z elementem równowagi „Z książką na głowie”, a także układały książki według wielkości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały swoje zakładki do książek.
Dzisiejszy dzień utwierdził w przekonaniu wszystkich, że książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.
Koordynatorkami Dnia Książki były nauczycielki: Agnieszka Gurska, Monika Słowińska i Katarzyna Pawlik.

Skip to content