Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Matematyki

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia, pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Jako królowa nauk matematyka ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Dzieci z grupy VII „Jeżyki” uroczyście obchodziły Ogólnopolski Dzień Matematyki. Był to bardzo ciekawy, wesoły i kolorowy dzień – pełen matematycznych zabaw. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytanie – Co to jest matematyka? Padały ciekawe, zaskakujące odpowiedzi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z kodowania, które rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię, kreatywność, symetrię, orientację w przestrzeni i wiele innych pojęć atematycznych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ułożyły sudoku z figur geometrycznych. Z dużym zaciekawieniem „Jeżyki” wzięły udział w zabawach ruchowych z matematycznym wiatrakiem i chustą animacyjną. Podczas tych zabaw dzieci nazywały kolory, porównywały kształty oraz podawały nazwy figur. Nie zabrakło również zabaw muzycznych przy piosenkach o figurach i cyferkach z wykorzystaniem SI Gumy. Dzień upłynął w wesołej atmosferze a wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale.

Skip to content