Dzień Motyla

Motylem jestem… 14 marca dzieci z oddziału III Żabki i VI Pszczółki obchodziły „Dzień Motyla”.
Motyle są najpiękniejszymi owadami, można je spotkać w przede wszystkim w miejscach, gdzie jest dużo kwiatów, ponieważ ich zadaniem jest np. zapylanie kwiatów, co pozwala na to by roślinki rozwijały się. Przedszkolaki rozpoczęły swoje zajęcia oglądając prezentację multimedialną pt: Etapy rozwoju motyla: od jajeczka, poprzez gąsienicę, poczwarkę, aż do motyla. Następnie z pomocą wychowawczyń  układały we właściwej kolejności obrazki utrwalając przy tym nowe terminy takie jak( kokon, poczwarka). Dzieci zapoznały się również z gatunkami motyli jakie można spotkać w naszym środowisku. Kolejnym zadaniem było dopasowanie dwóch takich samych połówek motyla danego gatunku. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa integracyjna „Tańczące motyle”. Dzieci przebrane za wielobarwne motylki pląsały po łące pełnej kolorowych kwiatów. Na sygnał nauczyciela każdy z motylków musiał odnaleźć swój domek(kwiat). Kolejną zabawą muzyczno- ruchową była zabawa z chustą animacyjną Motyle.
Podsumowaniem tego nietypowego dnia było wykonanie pracy plastycznej Motylkowy witraż. Piękne kolorowe prace zawisły w salach obu grup.

Pamiętajcie wszyscy kochajcie Motyle, one rozweselą najsmutniejsze chwile.