Dzień Pizzy

W ciekawy i wesoły sposób, Międzynarodowy Dzień Pizzy, obchodzony 9 lutego, uczciły dzieci z oddziałów IV i VIII. Motylki i Wiewiórki najpierw obejrzały filmik edukacyjny o historii i ciekawostkach na temat pizzy. Następnie utrwaliły cyferki, układając obrazki kolejnych etapów jej powstawania “Od produktów do gotowej pizzy z pieca”. Dzieci ułożyły również kształt okrągłej i dużej pizzy podzielonej na tradycyjne trójkątne kawałki, które ozdobiły małymi figurami geometrycznymi. Nie zabrakło również treningu noszenia pudełka z pizzą. Na koniec przedszkolaki wykonały papierową pizzę. Na krążku koła, doklejały wycięte z gazet dodatki, tworząc różne rodzaje pizzy. To był naprawdę “smaczny dzień”.
Podczas zajęć dodatkowych “Bliżej Natury” przedszkolaki również świętowały Dzień Pizzy. Dzieci wykonały sensoryczną pizze wykorzystując takie materiały jak m.in. siemię lniane, kaszę gryczaną, jęczmienną i soczewicę.