Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Sejm przyjął bowiem we wrześniu 2013 r. uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to ma podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19  świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. W tym roku ze względu na pandemię COVID – 19 uroczystość przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego. Najmłodsze dzieci z oddziałów: Biedroneczki i Kaczuszki świętowały przy dźwiękach muzyki w swoich kolorowo przystrojonych salach. Dla tych przedszkolaków, to wyjątkowe święto, gdyż obchodzą je po raz pierwszy. starsze z podziałem na grupy spędziły ten dzień w na placu przedszkolnym. Na początku uroczyście zostały przywitane przez dyrektor przedszkola Anetę Stachurską, która w imieniu personelu złożyła przedszkolakom serdecznie życzenia. Następnie dzieci odśpiewały piosenkę, która powstała na ich cześć, czyli „Hymn Przedszkolaka”
i rozpoczęły świętowanie hasłem, które towarzyszyło im w tym dniu „Dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce”. Kolejnym punktem obchodów Dnia Przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym nr 19 były wspólne zabawy muzyczno – ruchowe tj. „Taniec Mai”, „Krzyżowanie”, „Gąsienica”, zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy sportowe. Każdy oddział na uroczystość przygotował swój plakat, który był symbolem przynależności do grupy przedszkolnej. Mogliśmy podziwiać m.in. kolorowo wykonane pszczoły, sowy czy żabki, które są nazwami grup przedszkolnych. Były również obrazkowe kodeksy grupowe, latawce, balony czy odbite dziecięce dłonie. Barwne plakaty, okolicznościowa dekoracja, kolorowe balony- wszystko to stanowiło tło wspólnej zabawy. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale SUPER PRZEDSZKOLAKA, a w powietrze powędrowało kolorowe konfetti. Świętowanie Dnia Przedszkolaka przez dzieci z ,,Dziewiętnastki” wzbudzało zainteresowanie wśród mieszkańców osiedla. Chętnie zatrzymywały się zarówno mamy ze swoimi pociechami jak i seniorzy. Wszyscy bawili się znakomicie. Obchodzony bowiem dzisiaj Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest okazją do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

zdjecie glowne

 

 

Skip to content