Dzień Pszczoły

20 maja 2024 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Gościliśmy wśród nas Pana pszczelarza, który prowadzi własną pasiekę z wieloma ulami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią, ile żyją. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom, jak trzeba dbać o pszczoły, w jaki sposób trzeba postępować, aby pomóc im przetrwać w dzisiejszych czasach. Pokazał przedszkolakom różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Opowiedział o tym, jak zbiera się miód i pyłek pszczeli, czym się żywią i co produkują pracowite pszczoły. Wyjaśnił również dzieciom, czym się różni osa od pszczoły. Pan pszczelarz zaprezentował z bliska akcesoria pszczelarza: rękawice, dymkę, ramki z miodem itp., pozwolił także wszystkim dzieciom zajrzeć do wnętrza ula i obejrzeć plastry miodu. Dzieci chętnie zadawały pytania. Każdy przedszkolak miał możliwość skosztowania pysznego miodu. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pszczelarzowi laurkę, aby podziękować za ciekawą wizytę i udały się do swoich grup, aby wykonać prace plastyczną inspirowaną życiem pszczół.

Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi właścicielowi Pasieka Miodowy Duet za miłą i ciekawą wizytę pełną wrażeń.