Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Ferie w “Brzechwie”

Dobiegły końca kolejne ferie zimowe w naszym przedszkolu, które standardowo – jak mówiły uczestniczące w nich dzieci – były za krótkie. Jak co roku w naszym przedszkolu działo się dużo. Na nudę nie można było narzekać. Przedszkolaki każdego dnia mogły uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i atrakcjach. Już w pierwszym tygodniu dzieci przebrane za swoje ulubione postacie z bajek uczestniczyły w „Bajkowym balu karnawałowym” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim. 14 lutego 2024 r. przedszkole odwiedził funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Św. – mł. asp. Karolina Fryc, która przybliżyła zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie zimowych ferii i nie tylko. Dzieci w tym wyjątkowym dniu pamiętały również o Dniu Zakochanych i z tej okazji przygotowały piękne laurki dla swoich przyjaciół oraz wspólną pracę plastyczną „Serduszko”. W czasie zajęć sportowych przedszkolaki mogły sprawdzić swoją zwinność i zręczność pod okiem trenera ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 16 lutego 2024 r.dzieci udały się do Biblioteki Pedagogicznej Filiaw Ostrowcu na warsztaty z okazji Światowego Dnia Kota, w czasie których dowiedziały się wielu ciekawostek o rasach kotów i ich zwyczajach.
Drugi tydzień ferii upłynął pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dzięki zajęciom sportowym m.in. z zawodnikiem klubu sportowego „Zawisza Sienno”, na zabawach ruchowych w „Fikolandzie” oraz trosce o swoje piękne uśmiech w Dentobusie z Centrum Medycznego Corten Medic, który zaparkował przed przedszkolem. 20 lutego przedszkolaki przeniosły się do czasów prehistorycznych, dzięki wizycie w Bibliotece Pedagogicznej Filia w Ostrowcu na warsztatach z okazji Dnia Dinozaura, podczas których poznały ciekawostki o tych „strasznych jaszczurach”. Starszaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie obejrzały spektakl pt. “Grinch- Magia Świąt” w wykonaniu teatru „Blaszany Bębenek”. Na zakończenie ferii w naszym przedszkolu odbył się pożegnalny „Bal w Brzechwie”. Jesteśmy pewni, że każdy przedszkolak w ferie znalazł coś dla siebie i miło spędził czas w naszym przedszkolu.

Dzieci, pracownicy przedszkola i rodzice dziękują serdecznie Bibliotece Pedagogicznej Filia w Ostrowcu, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskiemu Centrum Kultury w Ostrowcu Św., Ostrowieckiemu Browarowi Kultury za możliwość udziału w tegorocznych zajęciach wychowawczo – pedagogicznych.

Skip to content