Ferie

W ferie zimowe w naszym przedszkolu dużo się działo. Na każdy dzień przewidziane były dla dzieci ciekawe aktywności, w których mogły wykazać się swoimi umiejętnościami oraz miały okazję rozwijać swoje zainteresowania i zdolności.Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy od wyjścia do Ostrowieckiego Browaru Kultury na spektakl pt. „Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini.Drugiego dnia świetnie bawiliśmy się w przedszkolu na warsztatach muzyczno – ruchowych pod hasłem „Śpiewać każdy może”.W środę nasze przedszkolaki udały się na aktywne zabawy do Fikolandu. Kolejny dzień ferii w naszym przedszkolu przebiegał pod hasłem „Dzień małego odkrywcy”.Dzieci pod okiem wychowawczyń wykonywały różnego rodzaju doświadczenia. Zaznajomiły się z tajnymi właściwościami, magnesu. Wykonały barwną mozaikę z użyciem barwników, płynu do mycia naczyń oraz mleka. Największą frajdę sprawiło dzieciom wykonanie tęczy z cukierków. Zaciekawione polewały wodą kolorowe cukierki i oczekiwały na powstanie tęczy. Duże zainteresowanie wzbudził, również eksperyment wulkan z wykorzystaniem sody oczyszczonej, cytryny, barwniku.Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy bardzo aktywnie, gdyż dzieci starsze wybrały się na wycieczkę do Bałtowa, gdzie pod okiem instruktorów uczyły się jeździć na nartach. Z kolei w przedszkolu podczas zajęć dopołudniowych wzięły udział w „Przedszkolnym Turnieju Gier Planszowych”. Pomimo tego, że pogoda nie zaskoczyła nas pięknym zimowym puchem, to w naszym przedszkolu działo się…… oj działo…… było wesoło…… aktywnie i przyjemnie.

20200128_093629