Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Festiwal Uśmiechniętej Dyni

W Przedszkolu Publicznym nr 19 im. Jana Brzechwy obchodzone było  Święto  Dyni. W związku z  tym   przedszkolaki  postanowiły podkreślić znaczenie odżywcze tego warzywa organizując „Festiwal Uśmiechniętej Dyni”. Dzieci spędziły ten dzień w ogrodzie przedszkolnym. Na początku zostały przywitane przez  dyrektor przedszkola Anetę Stachurską.
Następnie przedszkolaki z oddziału III i IV zaprezentowały krótki program artystyczny. Wykonały piosenkę pt. „Święto  Dyni” oraz zarecytowały wierszyki o tematyce związanej z tym warzywem.
Wreszcie nadszedł czas zabaw i konkurencji. Przedstawiciele poszczególnych grup z  przygotowanych materiałów plastycznych przyozdobiły dynię według własnego pomysłu.  Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. Kolejnym punktem programu była zabawa ruchowa – Slalom Dyniowy. Dzięki zabawie „Ile wiesz o dyni?” dzieci dowiedziały się o walorach zdrowotnych warzywa oraz gdzie i w jakich warunkach rośnie. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa badawczo- praktyczna „Co ukrywa dynia w środku?”. Zadaniem przedszkolaków było wyżłobienie miąższu i pestek z dyni . Po skończonej zabawie odbyła się degustacja pestek. Panie z kuchni przygotowały tego dnia również niespodziankę, mianowicie pyszną zupę z dyni na obiad, którą poczęstowani zostali również rodzice. Spotkanie odbyło się w naturalnej scenerii – królowała tego dnia piękna polska, złota jesień.

Skip to content