Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Jasełka w Sanktuarium na Ogrodach.

Przedszkolaki z dziewiętnastki już kolejny raz swoim występem w Sanktuarium wprowadziły wszystkich w radosny nastrój Święta Trzech Króli. Zgromadzeni podczas           Mszy św. mieli okazję poczuć atmosferę Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Młodzi aktorzy, wcielając się w biblijne postacie – Maryję, Józefa, mędrców ze Wschodu, Aniołów, przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny. Nie zabrakło również diabełków, którzy z dużym przejęciem i poświęceniem odegrali swoje role we wspaniałych strojach. Całość przedstawienia  przeplatana została pięknymi kolędami  i pastorałkami. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem  wiernie odgrywali swoje role we wspaniałych strojach Wzruszające widowisko w świątecznej scenerii kościoła, na tle udekorowanych choinek nabrało szczególnego znaczenia.W tym roku  dzieci zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt.„Czas kolędowania”, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek:  Bożeny Nowak, Anny Dybul i Danuty Wiśniewskiej.

Skip to content