Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Jasełka w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

15 stycznia 2023 r. zgromadzeni w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody parafianie przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą zaprezentowanych przez nasze dzieci 4, 5 i 6-letnie jasełek.
Przedszkolaki z oddziału III, VI, VII i VIII wcielając się w biblijne postacie – Maryję, Józefa, mędrców ze Wschodu, pasterzy i anioły przybliżyły historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją pięknymi kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Wspaniała gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat kościoła sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych parafian, którzy nagrodzili dzieci gromkimi brawami i miłymi gestami. Słowa uznania i serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył przedszkolakom i ich nauczycielkom ksiądz proboszcz Marek Kumór. Dzieci otrzymały również słodką niespodziankę. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Dzieci do występu przygotowały nauczycielki: Agnieszka Krawczyk, Katarzyna Pawlik, Monika Słowińska i Halina Zwolińska-Bień przy współpracy z katechetką p. Justyną Kwiatkowską.

Skip to content