Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Magiczna Akademia dla Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym nr 19

“Babciu, Dziadku!
Coś Wam dam!
Jedno serce, które mam…”

18 stycznia to dzień, który na zawsze pozostanie w sercach naszych przedszkolaków z oddziału III Żabki, oddziału IV Motylki i oddziału V Sowy. Z dumą i radością zaprezentowaliśmy niezwykłą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się na scenie Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa”.
Uśmiechy, Tańce i Wielkie Serce Przedszkolaków.
Nasi najmłodsi artyści z oddziału III Żabki, w uroczych strojach, wzruszyli publiczność swoimi wspaniałymi występami. Nie zabrakło wyjątkowych wierszy, uśmiechów pełnych energii oraz przepięknej piosenki „Truskawkowy Babci Smak”, które odzwierciedlały miłość i wdzięczność dla naszych ukochanych Babć i Dziadków.
Występy Sów- Artystyczny Majstersztyk!
Nie bez powodu oddział V, nasi utalentowani podopieczni z grupy Sowy, nosi tę nazwę. Ich występy były niczym prawdziwe artystyczne majstersztyki. Piosenka o miłości „Kraina babci i dziadka” i „Bajkowy taniec” – wszystko z ogromnym zaangażowaniem i miłością dla swoich Kochanych Babć i Dziadków.
W ostatnim akcie wystąpiły „Motylki” z oddziału IV, zachwycając widzów spokojnym układem tanecznym „Walcem Amelii”, który był połączeniem radości, beztroski i dziecięcej wyobraźni. Przedszkolaki zaśpiewały także wesołą piosenkę „Moja Babcia i mój dziadek”. Ich starannie przygotowane występy z pewnością przyniosły uśmiech na twarzach gości.
Z kolei dzieci starsze z oddziału VI „Pszczółki”, oddziału VII „Jeżyki” i oddziału VIII „Wiewiórki” zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków do Malwy w dniu 19 stycznia. Dzieci naszego przedszkola przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Mimo, że zima powitała nas tego dnia białym śniegiem to i tak był to jeden z najgorętszych dni w roku. Bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków i każdemu się robi cieplej na sercu.
Niezapomniany występ Pszczółek – w filmowym klimacie!
Na pięknie udekorowanej scenie przedszkolaki z oddziału VI „Pszczółki” przedstawiły wzruszające wierszyki i taniec do ścieżki dźwiękowej z filmu „Listy do M”. Mali artyści stworzyli wspaniałą atmosferę, za którą otrzymali ogromne brawa od publiczności.
Cudny występ dzieci z oddziału VII „Jeżyki”!
Kolorowe stroje, cudowną muzykę, fantastyczny układ choreograficzny, umiejętności i talent pokazały kochanym babciom i dziadkom dzieci z grupy „Jeżyki”. Wykonały „Piosenkę dla Babci i Dziadka” oraz „Taniec dla Babci i Dziadka”.
Polkę z „Wiewiórkami” czas zacząć …
Na deser spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka – pojawiły się szczere życzenia w piosence „Podzielone serce” od dzieci z oddziału VIII „Wiewiórki”. Wisienką na torcie był taniec „Polka dla Babci i Dziadka”.
Podziękowania i Wspólne Świętowanie!
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki razem z wychowawcami podziękowały Babciom i Dziadkom za ich niekończącą się miłość, ciepło i wsparcie. Dzieci przygotowały cudowną niespodziankę – przepięknie zaśpiewały „Sto lat”. Tego dnia wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem oraz pyszną herbatką. Wszyscy Dziadkowie zostali obdarowani upominkami przygotowanymi własnoręcznie przez przedszkolaków.
Dziękujemy za niezapomniane chwile!
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Babciom, Dziadkom oraz Rodzicom, którzy włączyli się w tą wyjątkową uroczystość. To dzięki Wam ta akademia stała się niezapomnianym przeżyciem dla naszych małych artystów!
Brawo dla naszych Wspaniałych Przedszkolaków.
Nasz zespół przedszkolny pełen jest dumy widząc, jak nasi najmłodsi artyści błyszczą na scenie. Dziękujemy za każdy uśmiech, każdy ukłon, każdy moment, który uczynił tę uroczystość niezapomnianą.
Do zobaczenia na kolejnych artystycznych wydarzeniach naszych przedszkolaków.

Skip to content