Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka 💙💙💙-najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie zjednoczyły się i podjęły wiele działań w imieniu swoich rówieśników- tych, których prawa są często łamane. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody Międzynarodowego dnia praw dziecka włączyło się także nasze przedszkole. Dzieci podjęły mnóstwo wspólnych działań i inicjatyw, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, lokalnych polityków oraz media społecznościowe. Każde dziecko tego dnia przyszło do przedszkola ubrane w barwach UNICEF – w kolorze niebieskim. W grupach wyświetlona została projekcja animacji o prawach dziecka. Dzieci poznały bardzo ważny dokument „Konwencję Praw Dziecka”, który reguluje te prawa. Zapoznały się także z piosenką o Prawach Dziecka w aranżacji Małej Orkiestry Dni Naszych. Tego dnia przedszkolaki otrzymały kolorowankę dotycząca Praw Dziecka – „Pokoloruj swoje prawa” a także zagrały w grę memory, dzięki której utrwaliły wszystkie najważniejsze prawa dziecka. Trzeba przyznać, że każdy oddział miał własny pomysł, jak uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przedszkolaki z radością i zapałem zaangażowały się w dzisiejsze działania a były one niezwykle różnorodne i bardzo atrakcyjne. Od samego rana Biedroneczki malowały na niebiesko serduszka z masy solnej, Kaczuszki ludzika UNICEF, Żabki dekorowały salę na niebiesko, Sowy wykonały piękne prace plastyczne pt. „Prawa dziecka”. Motylki stworzyły makietę praw dziecka. Z kolei Pszczółki i Jeżyki wykazały się niezwykła kreatywnością i stworzyły własne serduszka praw dziecka. A Wiewiórki potwierdziły znajomość praw dziecka, stemplując swoje dłonie i tworząc z nich serce na wspólnym plakacie. To była świetna forma działań. Dzieci z oddziałów: Pszczółki, Jeżyki i Wiewiórki dodatkowo wybrały się poza mury naszego budynku na niebieski marsz przedszkolaków. Starszaki zabrały ze sobą tabliczki demonstracyjne „Prawa Dziecka” oraz niebieskie baloniki. Przedszkolaki wraz z opiekunami wzięły udział w edukacyjnych zabawach integracyjnych na boisku wielofunkcyjnym – „Znamy nasze prawa”. To był niezwykle ważny dzień w naszym przedszkolu.

#unicefpoland#WorldChildrensDay

Skip to content