Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pasowanie w grupie Motylków

W dniu 29.11.2016r. odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” w oddziale IV – dzieci 4,5 letnich, w obecności dyrektor przedszkola – p. Anety Stachurskiej oraz rodziców, dziadków. Był to szczególny dzień dla jedenaściorga dzieci z grupy „Motylków”, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Ceremonię pasowania na przedszkolaka rozpoczął program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielki p. Bożeny Czemierys. Wszystkie dzieci zaprezentowały przybyłym gościom nabyte dotychczas w przedszkolu umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Zdobyły uznanie publiczności i udowodniły, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Piękne stroje, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a następnie akt pasowania, którego dokonała dyrektor przedszkola – p. Aneta Stachurska. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek obfitości. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz wspólnymi zabawami andrzejkowymi przy muzyce.To był wyjątkowy dzień, który na pewno pozostanie długo w pamięci wszystkich uczestników.

DSCF3222

Skip to content