Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pierwszy dzień wiosny

21 marca w naszym przedszkolu hasłem: Zgiń przepadnij zimo! I nie wracaj do nas!, Na przybycie wiosny otwórzmy ramiona, witaliśmy Eko – wiosnę. Uroczystość rozpoczęła grupa V prezentując przed zgromadzoną publicznością krótkie przedstawienie pt. ,,Witaj Wiosno.”  Następnie każda z grup zaprezentowała się artystycznie. Dzieci prezentowały piosenki, tańce i wiersze związane z tematyką wiosenną. Kolejnym punktem obchodów Dnia Wiosny były konkursy i quizy dotyczące rozpoczynającej się pory roku. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w grach i zabawach, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy. Po wspólnych zabawach grupy starsze udały się na Happening ekologiczny uliczkami osiedla Ogrody. Dzieciaki ubrane na zielono, w kapeluszach na głowach i z zielonymi balonami i ekologicznymi Marzannami w rękach, okrzykami i śpiewem witały wiosnę. W ramach obchodów I Dnia Wiosny zorganizowany został również „Międzygrupowy Konkurs na Ekologiczną Marzannę.” Wszystkie Ekologiczne Kukły były oryginalne i wszystkie grupy zajęły I miejsce. Wystawę Ekologicznych Marzann można było podziwiać w holu naszego przedszkola. I Dzień Wiosny zorganizowały nauczycielki: mgr Katarzyna Pawlik i mgr Anna Waliszewska.

KODAK Digital Still Camera

Skip to content