Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Powitanie Wiosny

W ostatnim czasie wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały  uroczyście nadejście upragnionej  wiosny.  W tym dniu każdy przedszkolak przyszedł ubrany na zielono. Ten wyjątkowy dzień dzieci rozpoczęły od rozmów o nowej porze roku. Od dłuższego czasu przedszkolaki z niecierpliwością czekały na ciepłe promyki słońca. Uśmiechnięte dzieci wyruszyły na wiosenny spacer w okolicy przedszkola, gdzie pożegnały zimę wraz z Marzanną. Podczas pochodu słychać było dźwięki muzyki  oraz hasło powtarzane przez wszystkie dzieci: „Przyszła do nas piękna wiosna, wielką radość nam przyniosła!. Dzieci oraz pani Wiosna trzymały w dłoniach kolorowe kwiaty z bibuły, pompony, balony, gałązki ozdobione wstążkami i kwiatami oraz plakaty wiosenne. Spacerując w okolicach przedszkola dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiosenne wierszyki wręczając wiosenne kwiaty mieszkańcom osiedla Ogrody.  Na zakończenie pochodu został odczytany list od Pani Wiosny napisany przez Jana Brzechwę pt. „Przyjście wiosny”.  Dzieci przekazały bukiet wiosennych kwiatów dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, a także odwiedziły sąsiadujące z przedszkolem miejsca – restaurację „Grawitacja”, zakład krawiecki „Regina”, czy Atelier Fryzjerskie Ewa Kalinowska. Po powrocie do przedszkola dzieci w poszczególnych oddziałach rysowały wiosenne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane w holu przedszkolnym, aby móc podziwiać wyjątkową kreatywność dzieci. Dzięki staraniom wspaniałych przedszkolaków mamy nadzieję, że Wiosna zagości już na dobre.

Skip to content