Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Przedszkolaki z „Dziewiętnastki” wspierają ukraińskich żołnierzy

Przedszkole powinno przygotować dziecko do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi, do orientowania się w tym, co dobre, a co złe. Dzieci starsze, 5 i 6 letnie interesują się życiem ludzi w innych krajach, otaczającą je rzeczywistością. Dlatego, to co dzieje się na Ukrainie, nie jest im obce. Oczywiście język, którym komunikujemy się z dzieckiem, powinien być dostosowany do jego wieku oraz możliwości rozumienia otaczającego świata.
Starszaki z naszego przedszkola włączyły się do akcji wspierania żołnierzy ukraińskich. Wykonały piękne laurki, które wraz z innymi darami, transportem dotarły do żołnierzy z Czerwonogrodu – miasta na Ukrainie, w obwodzie lwowskim. Trafiły bezpośrednio do żołnierzy walczących na froncie.
Na kartkach można było zobaczyć niebiesko-żółte serduszka, flagi, rysunki żołnierzy, czołgi, kwiaty, z wyrazami wsparcia i podziękowania. W ten sposób nasze przedszkolaki  i nauczycielki, wyraziły pełną solidarność z Ukrainą.

Skip to content