Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

W dniu 25.02.2022 r. dzieci 5-letnie z oddz. V SOWY wraz z opiekunami udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Św. Była to pierwsza wizyta w  tym magicznym miejscu.  
Przedszkolaki aktywnie brały udział w  przygotowanych zajęciach, udzielały trafnych odpowiedzi, odgadywały zagadki. Popisywały się znajomością bajek i baśni. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Dowiedziały się, jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.
Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały książeczki pt. „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, czytanej przez Panią bibliotekarkę. Ogromną frajdę sprawiły przedszkolakom warsztaty  plastyczne, podczas których wykonywały techniką origami zakładkę do książki.
Na zakończenie spotkania w bibliotece, dzieci przekazały Pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniami za wspaniałe spotkanie z książką. 
Zajęcia biblioteczne były dobrą okazją do promocji czytelnictwa u najmłodszych. Jesteśmy przekonani, że po tak sympatycznym spotkaniu, biblioteka zyska wielu nowych czytelników.

Skip to content