Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Przegląd Pieśni Patriotycznej

16.11.2018 r. w Przedszkolu Publicznym nr 19 im. J. Brzechwy odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych. Stanowił on ostatnią część obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególnymi gośćmi, którzy zaszczycili w tym dniu przedszkolaków swoją obecnością byli kombatanci: Kazimierz Kocowski- prezes Ostrowieckiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK im. J. Piwnika ,,Ponurego”, Tadeusz Tyniec – prezes Związku Bojowników o Wolność i Demokrację i Henryk Pucuła – wiceprezes Związku Bojowników o Wolność i Demokrację. Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola Aneta Stachurska. Podniosłym momentem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie wszystkie dzieci z ośmiu grup przedszkolnych zaprezentowały piękne pieśni patriotyczne i legionowe w nowych, ciekawych aranżacjach. Można było usłyszeć takie pieśni jak: „Legiony”, „Szara Piechota”, „Serce w plecaku”, „Na Nowej Górze”, „Dziś do Ciebie przejść nie mogę”, „Pierwsza kadrowa” i wiele innych. Wysoki poziom prezentacji artystycznych dostrzegli nasi goście i nie kryli łez wzruszenia.
Jury, w skład którego wchodzili zaproszeni goście oraz dyrektorki przedszkola postanowiło jednogłośnie przyznać I miejsce wszystkim grupom przedszkolnym. Swoim występem przedszkolaki podtrzymały tradycję śpiewania pieśni patriotycznych w miesiącu listopadzie. Koordynatorem uroczystości była pani Magdalena Kawiak.

20181116_104441

Skip to content