Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Rozstrzygnięcie  VI Ogólnopolskiego Konkursu Logopedyczno – Plastycznego pt. „CZY NAPRAWDĘ TRUDNE GŁOSKI?”

6 marca 2024 r. w  Przedszkolu Publicznym nr 19 im. J. Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim  rozstrzygnięto VI Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno – Plastyczny pt. „CZY NAPRAWDĘ TRUDNE GŁOSKI?”. Partnerami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, Rada Rodziców Przedszkola Publicznego nr 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zadaniem dzieci sześcioletnich było wykonanie  pracy  plastycznej  do wybranego wiersza Jana Brzechwy: Entliczek-pentliczek, Tydzień, Dwie gaduły, Pomidor  lub Juliana Tuwima:  Taniec, Lokomotywa, Dwa Michały, Dyzio Marzyciel.  Na konkurs wpłynęło 46 prac z 19 placówek z całej Polski. Jury dokonało wyboru  laureatów konkursu i przyznało dwa I miejsca, trzy II miejsca i trzy III miejsca oraz 4 wyróżnienia.

LAUREACI:
I miejsce: 
 Maja Wojtyna, Samorządowe Przedszkole nr 47, Kraków;                                                                                   
Eryk Piotrowski, Przedszkole Publiczne nr 5 „Wesołe Kredki”, Ostrowiec Świętokrzyski;
II miejsce:
Julia Szostak, Samorządowe Przedszkole nr 47, Kraków;  
Natalia Sawiniec, Przedszkole Publiczne nr 5 „Wesołe Kredki”, Ostrowiec Świętokrzyski;                                                                                                                                           
Wanda Zbrzeźna, Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, Długosiodło,          
III miejsce:
–  Zofia Rosińska – Jeglicka, Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, Długosiodło; 
Alexandre Fraile, Samorządowe Przedszkole nr 47 Kraków; 
Szymon Plewka, Przedszkole Samorządowe, Rosnowo;    
WYRÓŻNIENIA:
– Maria Adamek, Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4, Sanok,                                                                      
Aleksandra Filiks, Przedszkole Publiczne nr 3, Łęczna, 
Ksawery Saramak, Przedszkole Miejskie nr 11, Starachowice,   
Szymon Włoch,  Przedszkole Sióstr Felicjanek im. Św. Feliksa z Kantalicjo, Warszawa.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.                 Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content