Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie z p. Bartczakiem, w ramach zajęć Bliżej Natury

Nasze „leśne dzieci” uczestniczyły w spotkaniu z pasjonatem przyrody Panem Andrzej Bartczak, laureatem Medalu Polskiej Niezapominajki. Podczas spotkania przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat ptaków, rozpoznawały ptaki po odgłosach, a także dowiedziały się które ptaki odleciały na zimę i kiedy wrócą. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozmowy na temat sposobów dokarmiania skrzydlatych przyjaciół. Dzieci wybrały się również na spacer do lasu, gdzie podpatrywały i słuchały ptaków w ich naturalnym środowisku. Spotkanie zakończyło się wspaniałymi zajęciami plastycznymi, podczas których dzieci przygotowywały karmniki dla ptaków. Dzisiejsza wycieczka sprawiła wszystkim wiele przyjemność, zdobytą wiedzę na pewno przedszkolaki wykorzystają w czasie zimy opiekując się ptakami, a własnoręcznie przygotowane karmniki pojawią się na drzewach w ogrodzie przedszkolnym. 46524281_792753961061641_2404329929320693760_n

Skip to content