Spotkanie z Harcerzami

Dziś najstarsze przedszkolaki „Jeżyki” i „Wiewiórki” gościły u siebie druhny z Gromady Zuchowej „Strażnicy Marzeń”. Harcerki opowiedziały dzieciom jak spędzają czas i czym się zajmują należąc do harcerstwa. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: “Co to znaczy być harcerzem?”. Następnie przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcie podczas których przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych i uczyły się pląsów. Wyjątkowym momentem było obejrzenie „skrzyneczki marzeń”, która gromadziła w sobie marzenia członków Gromady Zuchowej „Strażnicy Marzeń”. Dzieci mogły z bliska zobaczyć umundurowanie harcerzy oraz inne elementy stroju wskazujące m.in. na zdobywane sprawności. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że po dzisiejszej wizycie nasze przedszkolaki poczują w sobie harcerskiego ducha.