Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

SuperWakacje w „Dziewiętnastce”

Czas dyżuru wakacyjnego dobiegł końca, ale dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19  i Przedszkola Publicznego nr 15, goszczące w tej placówce przez dłuższy czas miło będą wspominać wspólne chwile. Moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów, pracowników przedszkola sprawiła, że był to świetnie spędzony czas. Dzieci często odwiedzały Ostrowiecki Browar Kultury. Bardzo dobrze układała się współpraca z Miejską Bibliotekę Publiczną, Biurem Wystaw Artystycznych i Miejskim Centrum Kultury. W ciągu czterech tygodni w przedszkolu nie zabrakło kreatywnych zajęć i wesołych zabaw. Czas wakacyjnego dyżuru upłynął bardzo szybko… 
Wakacyjną przygodę dzieci rozpoczęły od spotkania z przedstawicielami służb mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. pt. „Bezpieczne  wakacje”. Policjanci opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się podczas letniego wypoczynku. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą, w domu i na podwórku. Przypomnieli dzieciom, jak poruszać się po drodze i jak prawidłowo przejść przez jezdnię.
Kolejne dni przebiegały w „Brzechwie” również bardzo ciekawie. Przedszkolaki zaczęły od wspólnego zapoznania się w grupach. Były zabawy i tańce integracyjne zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Rozmawiały o tym, co znaczy być dobrym kolegą i jak  należy zachowywać się w przedszkolu. W ogrodzie przedszkolnym odbył się „Piknik integracyjny” z pysznymi i zdrowymi przekąskami. Dzieci wspólnie stworzyły kodeks zachowania przedszkolnego i omówiły zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw i poza przedszkolem.
Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach pt. „Mali ratownicy”, które  zostały przeprowadzone przez panią Beatę Barską Jagiełło – instruktora Pierwszej  Pomocy z PCK.
Nie zabrakło też spotkań z kulturą. W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, która przygotowała bardzo bogatą ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci, przedszkolaki obejrzały spektakle pt. „Asterix ratuje Obeliksa” i „Magiczna książka” w wykonaniu aktorów z Teatru Blaszany Bębenek i Teatru Maska. W Biurze Wystaw Artystycznych  dzieci uczestniczyły w licznych  warsztatach i spotkaniach z artystami. Jednym z nich były warsztaty z „Wielowymiarowości” z udziałem pana Piotra Lutyńskiego –  malarza, rzeźbiarza, muzyka. Dzieci stworzyły własne moduły pozytywnych emocji. 
Dzieci zwiedzały też filię Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej i uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez panie bibliotekarki.
Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zajęcia sportowe. Przedszkolaków z „Brzechwy” odwiedził trener Klubu Sportowego „Galacticos”, który przeprowadził zajęcia pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Niezwykle ciekawe okazały się również zajęcia z trenerem Klubu Sportowego „Taekwondo”. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków były zajęcia sportowo – pokazowe przeprowadzone przez trenera Ogólnopolskiego Systemu Rozrywki Ruchowej „Przedszkoliada.Pl”. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach, które sprawiły im dużą radość, zaspokoiły naturalną chęć i potrzebę ruchu. Równie aktywnie dzieci spędzały czas w centrum zabaw „Fikoland” na osiedlu  Ogrody.
W kolejnych dnia przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Badamy  i odkrywamy” prowadzonych przez panie z Akademii Nauki w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimEksperymentowanie sprawiło dzieciom wiele radości. Tego dnia dzieci odwiedził sympatyczny Miś TeddyEddie, z którym przedszkolaki bawiły się  komunikując się w języku angielskim. Dzieci aktywnie brały udział w Eddie’s Show, w którym nie tylko poznały angielskie słówka, ale też oglądały historyjkę w języku angielskim, rozwiązywały quiz oraz pomagały lektorce zmienić małego misia w dużego i odwrotnie. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy, a przy okazji nauki.
Niezwykle ciekawe okazały się także zajęcia „Mistrzowie kodowania”. Zabawy z kolorowymi kubeczkami, matą do kodowania i GeniBotem stanowiły nieograniczone źródło radości i kreatywności.
W ramach warsztatów muzyczno – ruchowych pod hasłem „Artystycznie w Brzechwie” dzieci odkrywały swoje talenty muzyczne i wokalne.
Wakacje w „Dziewiętnastce” zakończyły się „Balem w przedszkolnym  ogrodzie”, wyjściem do BWA, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach artystycznych z „Panem od Plastyki”, czyli Radkiem Kowalikiem i pysznymi lodami. Było mnóstwo ruchu, zabawy i jeszcze więcej radości! Dzieci tak skutecznie odganiały chmury, że słonko zaświeciło na niebie i mogły się dalej bawić.  Kreatywne, ciekawe i atrakcyjne zajęcia sprawiły, że  dzieci każdego dnia wychodziły z przedszkola z uśmiechem na twarzy.
Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy Przedszkola Publicznego nr 19 w Ostrowcu Św. dziękują rodzicom za współpracę i miłe słowa dotyczące organizacji dyżuru wakacyjnego.

Skip to content