Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Świąteczne warsztaty plastyczno- gipsowe

W naszym przedszkolu gościliśmy panią Monikę, której pasją jest tworzenie różnych ozdób, dekoracji z gipsu. Przedszkolaki pod czujnym okiem gościa poznały proces powstawania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Podczas warsztatów dzieci wykonywały odcisk swojej ulubionej zabawki, mieszały masę gipsową, wlewały do formy, wygładzały by w każdej foremce był gips. W czasie kiedy gipsowe odlewy twardniały, przedszkolaki malowały i zdobiły brokatem świąteczne gwiazdki. Było to dla dzieci nowe doświadczenie plastyczne z ciekawym materiałem. Warsztaty plastyczno- gipsowe stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej, która rozbudzała dziecięcą wyobraźnię, rozwijała ich sprawność manualną zdolności plastyczne, sprawiła dzieciom dużo radości i zadowolenia z uzyskanych efektów pracy.

Skip to content