Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Święto Pluszowego Misia

“Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś.”

Jak co roku pod koniec listopada, obchodzimy w naszym przedszkolu ważne święto “Dzień Pluszowego Misia”. Mimo nowoczesnych i bardzo atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś jest najlepszym przyjacielem dzieci na dobre i na złe chwile. Rano przed wejściem do budynku przedszkolaków witał prawdziwy Pluszowy Miś. Ponadto tego dnia każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, duże, białe, czarne, brązowe i kolorowe. Wszystkie one były urocze i kochane. Na naszych przedszkolaków czekało wiele atrakcji i zabaw związanych z ich ulubieńcami. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. “Historii Pluszowego Misia”, śpiewały i tańczyły przy takich piosenkach jak: “Stary niedźwiedź mocno śpi”, “Jadą, jadą misie”, “Pluszowe niedźwiadki”. Przedszkolaki wzięły udział w układaniu misia z elementów, grały w misiowe memory, kodowały misia, szukały kształtów oraz utrwalały poznane literki, dzięki „literowym misiom”. Każda grupa przedszkolna wykonała z okazji Święta Pluszowego Misia piękne misiowe prace z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Przedszkolaki malowały także gipsowe misie. Na zakończenie wszystkie dzieci kosztowały przysmak wszystkich misiów – pyszny miodek z wafelkami.

Skip to content