Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Trening piłkarsko – motoryczny w grupie III

W poniedziałek 11 grudnia, w oddziale III „Żabki” odbył się trening piłkarsko-motoryczny , który poprowadził trener szkółki piłkarskiej- Kuba Smoliński. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci wzięły udział w grach drużynowych, którym towarzyszyły wspaniałe emocje, sportowa rywalizacja, szybkość i zwinność ale przede wszystkim świetna zabawa. Nie zabrakło ćwiczeń wspomagających, tj. ćwiczenia siły dynamicznej, skoczności, koordynacji ruchowej i gibkości. Celem zajęć z trenerem Kubą było zwiększenie sprawności przedszkolaków, wzmocnienie ważnych grup mięśniowych, nauka i doskonalenie techniki biegu. Dzieci były bardzo zaangażowane i z wielką ochotą podejmowały każde kolejne zadanie. Na zakończenie trener przygotował zabawę wyciszającą cała grupę – „Głuchy telefon”. Dzieci były bardzo skupione by w 100 procentach zrobić wszystko, aby hasło, które usłyszało pierwsze dziecko w stanie niezmienionym trafiło do ostatniego dziecka. A na koniec i tak było mnóstwo śmiechu. Zajęcia zakończyły się słodkim akcentem – każdy przedszkolak otrzymał od pana trenera owocowego lizaka. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęcie i pożegnalnych uścisków naszych małych zawodników z trenerem ITP – Indywidualne treningi piłkarskie w Ostrowcu Św. Kubą Smolińskim. Dziękujemy za tak fajne spotkanie w duchu sportowym.

Skip to content