Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Walentynki z Babcią i Dziadkiem

6 lutego 2019 r. na scenie kina ETIUDA dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 im. Jana Brzechwy świętowały Dzień Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość odbyła się  pod hasłem „Walentynki z Babcią i Dziadkiem”. Na widowni zasiedli najważniejsi goście w tym dniu – Babcie i Dziadkowie, których przywitała dyrektor przedszkola – Aneta Stachurska. Zaproszenie przyjął również radny Rady Miasta – Marcin Marzec. Na scenie wystąpiły dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych zaczynając od  3 – letnich maluszków, przez 4 i 5 – latki, kończąc na starszakach. Dla wielu dzieci był to pierwszy występ na tak dużej scenie. Wśród prezentowanych tańców mili goście usłyszeli dedykowane im wiersze i piosenki dla Babć i Dziadków, układy taneczne, tj. polonez, ,,Taniec śnieżynek”, ,,Taniec disco”  i „Taniec z szarfami”. Odbyło się również „Walentynkowe SHOW”. Ważnym elementem uroczystości była charytatywna licytacja lalek własnoręcznie wykonanych przez rodziców i dziadków dzieci z PP 19. Nasze przedszkole od kilku lat bierze udział w ogólnoświatowym projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata”, do którego po raz kolejny włączyły się dzieci z „dziewiętnastki”. Dzieci prezentowały swoje lale z różnych stron świata, a dziadkowie i rodzice chętnie je kupowali. Goście nie szczędzili środków, co pozwoliło zebrać pokaźną kwotę, która zostanie przekazana na konto UNICEF z przeznaczeniem na zakup szczepionek dla dzieci w Afryce. Koordynatorem akcji jest od kilku lat nauczycielka Anna Dybul. Po części artystycznej goście mogli skosztować pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców dzieci.DSC02717

 

Skip to content