Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Warsztaty florystyczne w Castoramie

16 maja, dzieci z oddziału IV Motylki wybrały się do Castoramy w Ostrowcu Św. Celem naszej wycieczki było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu sprzedawcy, zwiedzanie sklepu i warsztaty florystyczne. Do Castoramy przedszkolaki pojechały autobusem MZK, co jak się okazało było dla dzieci dużą atrakcją 🙂. Po dotarciu do sklepu, pani Ewelina oprowadziła nas po zaułkach sklepu, opowiedziała krótko o asortymencie sklepowym i rozpoczęła warsztaty florystyczne, przygotowane specjalnie dla dzieci. Najpierw Motylki dekorowały swoją doniczkę różnymi naklejkami, taśmami, czy paskami, każdy według własnego pomysłu 😀. Następnie do pięknie ozdobionych osłonek, wsypywały kolejno keramzyt, ziemię, kwiatka i kładły na wierzchu ozdobne kamyczki. Po skończonej pracy podlały swoją roślinkę i obiecały, że będą o nią dbać. Dodatkowo otrzymały od Castoramy upominki , które były miłą niespodzianką. Szczęśliwe i zadowolone wróciły do przedszkola. To było naprawdę ciekawe i pożyteczne doświadczenie dla przedszkolaków. Dziękujemy mamie Zuzi za pomoc w zorganizowaniu spotkania w Castoramie 🤗.

Skip to content