Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Warsztaty fryzjerskie w grupie V

25 stycznia grupę „Sowy” odwiedziła FRYZJERKA – pani Klaudia. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej w tym tygodniu tematyki dotyczącej zawodów. Pani Klaudia opowiedziała dzieciom , na czym polega jej praca oraz z jakich usług można skorzystać w zakładzie fryzjerskim. Zwróciła także uwagę dzieci na pielęgnację i konieczność dbania o swoje włosy. Na spotkanie pani fryzjerka przyniosła ze sobą całą torbę ciekawych rzeczy, które są niezbędne w jej pracy, a które dzieci mogły obejrzeć z bliska m.in. prostownicę, lokówkę, karbownicę, suszarkę, maszynki do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, pelerynki, grzebienie, szczotki, wałki, a także paletkę z kolorami farb. Przedszkolaki mogły spróbować zakręcić loki, wyprostować włosy, a także założyć wałki – wszystko na włosach modelki Julci – córki pani Klaudii, która uczęszcza do grupy „Sowy”. Na zakończenie pani Klaudia zaplotła kolorowe warkoczyki dziewczynkom, a chłopcy uważnie obserwowali jej umiejętności i byli aktywnymi pomocnikami. Spotkanie okazało się wspaniałą okazją, aby zobaczyć z bliska trudną, wymagającą precyzji pracę fryzjera. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Klaudii za miłe spotkanie, podzielenie się wiedzą oraz za poświęcony czas.

Skip to content