Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. J. Chreptowicza

W piątek 3 czerwca dzieci z naszego przedszkola gościły młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu Liceum Ogólnokształcącego nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z nauczycielką Małgorzatą Szemraj. Młodzież promuje czytanie i słuchanie bajek wśród najmłodszych poprzez nagranie i wydanie płyty z najpopularniejszymi bajkami m.in. „Trzy Świnki”, „Calineczka”, „Czerwony Kapturek”.
Głównym celem wizyty było „Spotkanie z bajką”. Czytanie bajek  zaspokaja  dzieciom potrzeby emocjonalne, wspiera wszechstronny rozwój oraz pozostawia dzieciom cudowne wspomnienia. Postacie bajkowe przedstawione    w baśniach uławiają  zrozumienie zasad dobrego zachowania i stosowania dobrych manier w życiu codziennym. Po przywitaniu gości w świat baśni i bajek jako pierwsze wprowadziły wszystkich maluchy z grupy I „Biedroneczki” debiutancko przedstawiając bajkę pt. „Niegrzeczna żabka”. Następnie grupa V „Sówki” zaprezentowała inscenizację do wiersza  Jana Brzechwy patrona naszego przedszkola pt. „Żuraw i Czapla”. Wkrótce potem przedszkolaki z uśmiechem i wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Królewna Śnieżka” czytanej przez licealistów oraz zatańczyły wspólnie taniec.
Na koniec dzieci wręczyły drobny upominek dla uczniów liceum Chreptowicza w podziękowaniu za płytę z bajkami „Chreptusowe Bajeczki do Poduszeczki”. Na przedszkolaki z kolei czekała słodka niespodzianka od starszych kolegów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Z pewnością w przyszłości jeszcze nieraz zaprosimy młodzież w progi naszego przedszkola. Organizatorkami spotkania były nauczycielki: Agnieszka Krońska–Strużyna, Katarzyna Pawlik i Bożena Czemierys.   

Skip to content