Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta w Straży Pożarnej

5 maja dzieci z oddziału III „Żabki” i VI „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w ramach obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie oraz zapoznać się ze sprzętem, jakiego używają strażacy w swojej pracy. Dużą atrakcją dla wszystkich była możliwość wejścia do wozu strażackiego. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci obejrzały strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzały hełm. Dzięki rozmowie ze strażakami dowiedziały się dużo o ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Podczas spotkania przedszkolaki utrwaliły również numer alarmowy. Dzieci choć na chwilę mogły poczuć się jak ,,mali strażacy”, dzięki wspólnej zabawie, która polegała na trafieniu wodą z węża strażackiego w planszę z ogniem. 
Na zakończenie dzieci złożyły strażakom życzenia z okazji obchodzonego wczoraj święta oraz podziękowały za spotkanie i ich codzienną trudną i niebezpieczną pracę.
Większość dzieci po dzisiejszym spotkaniu postanowiła w przyszłości zostać strażakiem.

Skip to content