Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta w zakładzie krawieckim

Dnia 29 lutego dzieci z oddziału VI Pszczółki udały się do pracowni krawieckiej Regina mieszczącej się na os. Ogrody. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą krawcowej. Podczas spotkania pani Regina z małą pomocą przedszkolaków uszyła ubranko dla laleczki przyniesionej z przedszkola. Dzieci zaznajomiły się z etapami powstawania stroju począwszy od projektu, kroju, aż po zszycie ze sobą skrojonych elementów. Szczególnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się maszyna do szycia, a także manekin i duże nożyce krawieckie. Zadowolone i uśmiechnięte wraz ze swoją lalą wróciły do przedszkola na obiadek. Bardzo dziękujemy Pni Reginie za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Spotkanie dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości.

Skip to content