Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego “Wichrowe Eko”

W dniu 20 kwietnia nasze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” odwiedziły Gospodarstwo Ekologiczne ,,Wichrowe Eko’’ w Jędrzejowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z gospodarstwem ekologicznym, z pojęciem ekologia, poszerzanie wiedzy na temat produktów ekologicznych, zapoznanie z pracą w gospodarstwie, a także budowanie wrażliwości na piękno przyrody. Nie zabrakło wielu wrażeń, a lepszej pogody tego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć.
Pani Małgosia opowiedziała dzieciom czym charakteryzuje się gospodarstwo ekologiczne, jak z małego ziarenka powstają pyszne, zdrowe warzywa i owoce. Pokazała różne rodzaje nasion: prosa, pszenżyta, jęczmienia, dyni, opowiedziała w jaki sposób się je sadzi i o nie dba. Przedszkolaki poznały również narzędzia, które służą do uprawy roślin i zbóż. Poznały zwierzątka mieszkające w gospodarstwie, karmiły kurki, króliczki. W czasie gdy zaczynamy oddalać się od natury, była to dla nas wyjątkowa wycieczka. Dzieci mogły pobawić się w sadzie, wśród swobodnie rosnącej trawy, kwiatów, z dala od ulicy i hałasów, zjeść pieczone w ognisku ziemniaczki, kiełbaski oraz pyszne ekologiczne orzechy, marchewki, jabłka. Dziękujemy Pani Małgosi i jej tacie za gościnne przyjęcie i podzielenie się z nami swoją pasją.

Skip to content