Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczka do Pacanowa

17 kwietnia dwie grupy przedszkolne- ,,Jeżyki” i ,,Wiewiórki” wyruszyły na wycieczkę do Pacanowa. Będąc w Opatowie dzieci poznały najciekawsze zakątki tego miasta. Zobaczyły Bramę Opatowską, Kolegiatę, Rynek. Odwiedziły również ,,Opatowską krówkę”. W Pacanowie przedszkolaki zwiedzały Europejskie Centrum Bajki – wystawę „Bajkowy Świat”, która jest wyjątkową ekspozycją stworzoną specjalnie z myślą o dzieciach. Jest to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki, rzeczywistością są przewodnicy – Dzwoneczek, Piotruś Pan czy Królewna Śnieżka. Wizyta w mieście Koziołka Matołka na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

 

Skip to content