Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„Z Bajką i Wierszem przez ferie zimowe”

Tegoroczne ferie zimowe w naszym przedszkolu, to czas świetnych zabaw i realizacji ciekawych pomysłów, które w tym roku upłynęły pod hasłem „Z Bajką i Wierszem przez ferie zimowe”.
Ferie skończyły się i niestety, to co fajne szybko mija i według dzieci ferie znów były za krótkie. W tym roku dzieci miały moc atrakcji z czego bardzo się cieszyły. Każdego dnia przedszkolaki mogły liczyć na wiele ciekawych zajęć i wyjątkowych atrakcji.
Pierwszy tydzień ferii upłynął dość miło, przedszkolaki brały udział w zabawach z wykorzystaniem różnorodnych gier ruchowo – muzycznych i plastycznych. 31 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie dzieci z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Św., którzy przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie zimowych ferii. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, i zdobyły informację na temat funkcjonowania biblioteki. Starszaki dzięki możliwości obejrzenia teatrzyku Kamishibai – podróż przez Australię „Bajka o gąsienicy”, dowiedziały się wiele ciekawych informacji o faunie i florze ciepłej i odległej Australii. Poznały obyczaje i zwyczaje tego interesującego kontynentu. Dzieci wzięły również udział w zabawach i quizach. Podczas kolejnego spotkania miło spędziły czas słuchając zabawnych wierszyków z książki “Różne sposoby na wredne choroby” Anny Mikity. Dzieci miały okazję porozmawiać na temat zdrowego stylu życia i właściwej higieny.
W drugim tygodniu ferii odbyły się zajęcia teatralne, w czasie których dzieci wykonywały scenografię do ulubionej baśni i postaci bajkowej. Przedszkolaki poznały pięknie ilustrowane bajki i wiersze naszego patrona przedszkola Jana Brzechwy tj. „Słoń”, „Na straganie”, „Kaczka Dziwaczka”, „Lew”, „Pomidor”, „Zebra”, „Dzik”. Dzieci udały się również do Ostrowieckiego Browaru Kultury na film animowany „Zadziwiający Kot Maurycy” oraz odwiedziły Centrum zabaw „Fikoland”. W dniu 7 lutego 2023 r. przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim ze słyną aktorką Dominiką Ostałowską, która przeczytała dzieciom bajki o „Czerwonym Kapturki”, „Jasiu i Małgosi” i „Śpiącej Królewnie”. Na zakończenie ferii przedszkolaki samodzielnie przygotowały pyszne gofry, które potem zjadły z ogromnym apetytem.
W trakcie ferii przedszkolaki przeniosły się w krainę fantazji i wyobraźni, odgrywały bajkowe role i wesoło spędzały ze sobą czas. Dzieci pamiętały również o Dniu Zakochanych i z tej okazji przygotowały piękne laurki. Jesteśmy pewni, że każde dziecko znalazło coś dla siebie i miło spędził czas w przedszkolu.
Dziękujemy serdecznie Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, Miejskiemu Centrum Kultury, Ostrowieckiemu Browarowi Kultury za możliwość udziału w tegorocznych zajęciach wychowawczo – pedagogicznych.

Skip to content