Mistrzowie kodowania

GŁÓWNA / ZAJĘCIA DODATKOWE / MISTRZOWIE KODOWANIA

Prowadząca

mgr Dominika Kitowska

Zajęcia odbywają się w środy

Mistrzowie kodowania

Głównym celem zajęć dodatkowych „Mistrzowie kodowania” jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne pomoce edukacyjne min. mata do kodowania, krążki, kolorowe kubki, kolorowe kartki, klocki, szarfy gimnastyczne, roboty edukacyjne GeniBot, LegoBoost, oraz ekran interaktywny. Poprzez zajęcia dodatkowe Mistrzowie kodowanie przedszkolaki realizują jednocześnie innowację pedagogiczną „Kodowanie na dywanie i zabawy z robotami – poszerzenie kompetencji kluczowych” oraz realizują zadania z ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować.