Przeboje dla Mamy i Taty w Brzechwie

Piękny uśmiech, dobre serce;
wszystko umie zrobić sama.
Kocha mnie najbardziej w świecie.
To jest właśnie moja mama.
Zawsze chętnie mi pomagasz,
Kiedy jesteś obok, tato.
Z tobą czuję się bezpiecznie.
Kocham Ciebie właśnie za to!

Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka.  W dniu 26 maja  obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest Dzień Mamy, niespełna miesiąc później 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty.

24 maja 2023r. był  idealnym momentem na złożenie życzeń Kochanym Rodzicom. Dzieci z  naszego przedszkola połączyły te święta tak, by uczcić je i świętować razem. Wydarzenie to w sposób szczególny przeżywały zarówno dzieci, jak i Rodzice, którzy mogli podziwiać swoje pociechy na deskach sceny Osiedlowego Domu Kultury „Malwa”. Gości przywitała dyrektor przedszkola p. Aneta Stachurska. Dzieci przygotowały z tej okazji wyjątkowe występy artystyczne. Przedszkolaki recytowały okolicznościowe wiersze i śpiewały piosenki o tematyce rodzinnej. Zaprezentowały również niezwykłe umiejętności taneczne.
Najmłodsze dzieci, 3- letnie z oddziału I Biedronki zaprezentowały swoim najukochańszym Rodzicom wiersze i piosenkę pt. ”Kocham Mamę, kocham Tatę i ich razem na dodatek”. Maluszki przygotowały p. Małgorzata Połowniak  i  p. Agnieszka Krońska- Strużyna. Dzieci 3 i 4-letnie z oddz. II Kaczuszki zaśpiewały piosenkę pt. ,, Moja wesoła rodzina” oraz zatańczyły taniec ,,Toca, toca”. Maliwykonawcy zostali przygotowani do występuprzez p. Agnieszkę Gurską i p. Justynę Maj. Z kolei dzieci 4-  letnie z oddz. III Żabki zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteś mamo skarbem mym”. Żabki przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Pawlik, wykonały także taniec „Mini dance show”. Kolejna grupa 4-latków, tj. Motylki z oddz. IV zaśpiewały piosenkę pt. „Kocham Cię”. Wykonały też piękny taniec
z balonikami „Dance mix dla rodziców”.  Dzieci do występu przygotowała p. Agnieszka Sałkowska i p. Anna Możeńska. Na scenie pojawiły się też Sówki, dzieci 5 – letnie z oddz. V. Wspaniale zaprezentowały się w piosence pt. ”Kocham Rodziców, nie tylko od święta”. Z kolei tańcem z chustami „Disco mix dla Rodziców” przedszkolaki wzruszyły wszystkich zgromadzonych w sali gości. Dzieci do występu przygotowała p. Magdalena Kawiak. Ogromnych emocji dostarczyły dzieci 5- letnie z oddz. VI Pszczółki, które zaśpiewały piosenkę, zatytułowaną „Mamo Kocham cię”. Niespodzianką dla rodziców okazał się taniec z parasolkami do utworu znanej piosenkarki In – Grid – „Tu Es Foutu”. Dzieci do występu przygotowała p. Agnieszka Krawczyk. Spotkanie zakończyły występy najstarszych przedszkolaków. Swój program artystyczny zaprezentowały 6- latki z oddz. VII i VIII. Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z oddziału VII Jeżyk, które zaśpiewały piosenkę pt. „Piosenka dla mamy” izatańczyły taniec do utworu Richarda Claydermana  „Ballada dla Adeli”. Dzieci przygotowała p. Halina Zwolińska-Bień. Starszakiz oddz. VIII „Wiewióreczki” pod kierunkiem p. Moniki Słowińskiej zaśpiewały piosenkę pt. „Dziękuję mamo, dziękuję tato” i wykonały piękny taniec „Grease”.
Uroczystość poprowadziły nauczycielki p. Małgorzata Połowniak i p. Anna Możeńska, które były koordynatorkami uroczystości.
Podczas wszystkich występów adresowanych do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po uroczystości czekała na Rodziców jeszcze jedna niespodzianka, tj. słodki poczęstunek – pyszne domowe ciasta. Na stole szwedzkim pojawiły się soki, kawa i herbatka. W tak kameralnej atmosferze całusom i uściskom nie było końca.
Wszystkim naszym przedszkolakom gratulujemy wspaniałych występów, zaś Rodzicom życzymy szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych chwil i zadowolenia z pociech.