Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Bezpieczne wakacje w PP19

Bezpieczeństwo przedszkolaków w PP 19 jest bardzo ważne, dlatego Dyrekcja zaprosiła do naszego przedszkola przedstawicieli służb mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.
Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Z tej okazji przygotowały krótkie występy artystyczne. Dzieci z oddziału V „Sowy” zaśpiewały piosenkę, natomiast dzieci z oddziału VIII „Wiewiórki” recytowały „Rymowane rady” na wakacje. W trakcie prelekcji z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. maluchy dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, chronić się przed upałem lub burzą. Stróże prawa ostrzegali też dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać ani podawać adresu zamieszkania.
Wszystkie przedszkolaki zostały uczulone na niebezpieczeństwa grożące w czasie wakacji, przypomniały zasady bezpiecznego wypoczynku w lesie, w górach, nad wodą, na drodze, uzupełniły wiedzę na temat poszukiwania pomocy w razie zagrożenia, utrwaliły numery alarmowe.
Pani starsza aspirant Maja Ćwik bardzo ciekawie przedstawiła codzienną pracę w zespole profilaktyki społecznej. Wielkie zainteresowanie u dzieci wzbudziły akcesoria typu kajdanki i krótkofalówka oraz radiowóz, do którego każdy przedszkolak mógł wejść i obejrzeć z bliska.
Na zakończenie najmłodsze przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” wręczyły funkcjonariuszom Policji laurkę i podziękowanie. Koordynatorkami spotkania były nauczycielki Bożena Czemierys i Małgorzata Połowniak.
Mamy nadzieję, że dzieci na długo będą pamiętały te nietypowe wizyty.
Dziękujemy Policji za kolejny ważny cykl spotkań w naszym przedszkolu!

Skip to content