Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Hotele dla owadów w ogrodzie przedszkolaków z „Brzechwy”

Dobrze wiadomo,  że pszczółki i inne owady zapylające są bardzo ważne w funkcjonowaniu świata. W związku z tym w naszym ogrodzie przedszkolnym pojawiły się domki dla owadów, a to za sprawą dzieci z oddziału „Biedroneczki”, „Żabki” i „Pszczółki”. Dziś przedszkolaki w ramach projektu „Nasz eko ogródek” miały okazję z bliska obejrzeć hotel dla owadów, poznać jego przeznaczenie oraz dowiedzieć się więcej na temat owadów pożytecznych. Z pomocą swoich pań i pana Grzesia dzieci zainstalowały domki w ogrodzie. Dzięki postawieniu domków stworzyliśmy miejsca w których owady będą mogły przezimować, a latem gromadzić pyłek, składać jajeczka i walczyć ze szkodnikami. Zatem będą naszymi pomocnikami podczas prac w przedszkolnym ogródku.

Skip to content