Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Biblioteczne wędrowanie oddziału VI

Dziś dzieci 5 – letnie z oddziału VI – Pszczółki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę zaczynając od części dla dorosłych, a następnie udały się do cześci przeznaczonej dla dzieci i młodzieży. Pani Ania zapoznała przedszkolaki ze sposobem wypożyczania książeczek oraz posiadanym księgozbiorem. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zabawach integracyjnych oraz uważnie słuchały czytanych zagadek o zwierzętach. Przedszkolaki podczas wizyty w bibliotece nauczyły się także pięknie rysować kotki biorąc udział w warsztatach plastycznych. Na zakończenie dzieci mogły same dokładnie rozejrzeć się po bibliotece, odsłuchując audiobooki, czy oglądając książeczki. Wizyta w bibliotece wywarła na naszych przedszkolakach ogromne wrażenie. Dzieci zapowiedziały, że od dziś będą częstymi gośćmi biblioteki.

bibliotka v cz2

 

Skip to content