Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pasowanie na przedszkolaka w oddziale II

Dnia 16.10.2019 r w ciepły październikowy dzień miała miejsce  uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”, która odbyła się w Gospodarstwie Agroturystycznym w  Starej Dębowej Woli.  Do uroczystego przyrzeczenia przystąpiły dzieci 3,4 – letnie z grupy noszącej nazwę „Kaczuszki”. Ceremonię pasowania na przedszkolaka rozpoczął program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Gurskiej  i Justyny Maj  W uroczystości wzięli udział: przedszkolaki, rodzice, dziadkowie, p. dyrektor  Aneta Stachurska. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci po raz pierwszy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dając dowód, że zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Mali artyści zostali nagrodzeni przez zaproszonych gości- rodziców, babcie, dziadków gromkimi brawami. Po występach artystycznych odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pasuje cię na dzielnego i wesołego przedszkolaka z „19”- dokładnie tymi słowami dyrektor placówki pani Aneta Stachurska, uroczyście i oficjalnie przyjęła do przedszkola nowych  najmłodszych  przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i panie kucharki z naszego przedszkola. Apetyt dopisywał wszystkim na świeżym powietrzu przy pięknej pogodzie- tort z piękną kaczuszką upieczony przez jedną z mam  i gorące kiełbaski pieczone przy ognisku smakowały wyśmienicie. Po poczęstunku  dzieci wraz z rodzicami wybrały  się na przejażdżkę wozem konnym po lesie. a później czekała na nich wspaniała zabawa w basenie z piłeczkami i  na zamku dmuchanym. Na pewno ten dzień zostanie na długo w pamięci , zarówno dzieci , jak i rodziców.

DZIECIOM Z ODDZIAŁU II GRATULUJEMY I WITAMY W GRONIE PRZEDSZKOLAKÓW!

 

 

 

Skip to content